Industriální výstavba v prvním čtvrtletí roku 2017

Zatímco v širším okolí Prahy se výstavba během prvního čtvrtletí soustředila spíše na „big box“ projekty většího rozsahu, v rámci regionů je realizována výstavba více projektů o menší ploše do 15 000 m2.

Logistické parky navázané na Prahu se v prvním čtvrtletí rozšiřovaly především v důsledku rozvoje logistiky navázané na sektor FMCG. Developer CTP zahájil v rámci CTParku Prague North výstavbu moderního poloautomatického distribučního centra společnosti Makro o rozloze 53 014 m2. Dále došlo k dokončení nových skladových kapacit v P3 Parku Prague D11, kde v hale DC1, poskytující 39 282 m2, nově operuje na více než třetině celkové plochy logistická společnost FM Logistic, zabývající se skladováním a logistikou pro společnost Nestlé.

Nadále také pokračuje silný zájem investorů o lokality s výbornou dopravní dostupností německého trhu, tedy Plzeňský či Ústecký kraj. V rámci CTParku Bor byly dokončeny nové skladové kapacity o rozloze 40 130 m2, z nichž 26 100 m2 obsadí německá společnost Weltbild, dalších téměř 2400 m2 pak má předpronajato další německý klient. V rámci kraje Ústeckého se poté jedná o dokončení haly K6 v CTParku Teplice, kde budou nově sídlit společnosti Kühne Nagel a Pro Direct Sport či zahájení prací v rámci parku Green Square Teplice.

Výrazná stavební aktivita je evidována také v kraji Olomouckém, kde developerská společnost VGP připravuje nové skladové prostory o celkové rozloze více než 28 000 m2. Dále také v rámci Moravskoslezského kraje, kde startuje například spekulativní výstavba v rámci CTParku Nový Jičín.