www.108realestate.cz logo

Novinky

Červnová kroková výzva 108čky: Každý krok pro dobrou věc

V červnu jste nás mohli vidět více v pohybu než obvykle, protože každý náš krok znamenal krok pro dobrou věc. Již počtvrté se konala naše červnová kroková výzva, při které měl každý z nás za cíl ujít 10 800 kroků denně. Za uplynulý měsíc jste nás tak mohli vidět:

Více

Líný internet a výpadky signálu ve výtahu? Nižší rating! Kancelářské budovy čeká nová certifikace WiredScore

Co spojuje společnosti jako Google, Spotify, Meta, Expedia nebo SalesForce? Potřeba stabilního internetového připojení s nejvyšší možnou rychlostí, vysoké nároky na zabezpečení serveroven či bezchybná telekomunikační síť. A jak s těmito globálními společnostmi souzní administrativní centra typu varšavského The Bridge, Canada Water v Londýně nebo Hammerbrooklyn v Hamburku? Jednoduše: veškeré nadstandardní potřeby v oblasti IT a telekomunikací velkým technologickým společnostem garantují. Nájemci s nejnáročnějšími požadavky na technické zázemí si zvykají orientovat se na trhu kancelářských prostor díky certifikaci – WiredScore. Od letošního roku má svého prvního a zatím jediného „domácího“ auditora také Česká republika. Je jím Ondřej Svoboda, projektový manažer v realitně-poradenské společnosti 108 REAL ESTATE.

Více

První kvartál prověřil odolnost českého trhu průmyslových prostor – podmínky diktují nájemci

V režii nájemců se odehrály první tři měsíce na tuzemském trhu průmyslových prostor, a to po několika posledních letech, kdy prakticky chyběla dostupnost moderních skladových a výrobních ploch. V prvním letošním čtvrtletí výrazně akcelerovala nabídka podnájmů: data realitně-konzultantské společnosti 108 REAL ESTATE ukazují, že nové smlouvy od ledna do března pokryly necelých 92 000 čtverečních metrů, což je rekordně nízká hodnota. Část nájemců si ovšem prostory pronajala v rámci podnájmů, které nejsou monitorovány. Ve výstavbě se přitom nachází dalších 1,07 milionů čtverečních metrů nových industriálních prostor. Po turbulentních časech tak český průmyslový trh bude mít kapacity pro další růst.

Více

108 REAL ESTATE dále expanduje v zemích střední a východní Evropy – nově bude radit developerům i investorům v Rumunsku

Po Slovensku, Maďarsku a vzdálenější Indii je Rumunsko dalším místem expanze realitně-konzultantské společnosti 108 REAL ESTATE, která letos slaví 15. výročí svého úspěšného působení na trhu nemovitostí. Rumunsko je racionálním pokračováním expanze 108 sledující především pohyb developerů, investorů a nájemců v oblasti průmyslových nemovitostí – výroby i logistiky. Rumunský realitní trh nabízí množství pozemků pro výstavbu, generuje velkou poptávku mezi nájemci a v důsledku znamená i vyšší výnos pro investory: tamní ekonomika s letošním predikovaným 3,5% růstem HDP nabízí stabilní hospodářské prostředí. 19 milionů obyvatel s rostoucími příjmy je pro mnohé společnosti zajímavou skupinou zákazníků.

Více

Trh s rozvojovými pozemky ožívá. Jedním z důvodů jsou však i problémy firem

Trh s rozvojovými pozemky i staršími, hlavně průmyslovými budovami a areály v České republice po delším období stagnace ožívá. Asi by to byla pozitivní zpráva, pokud by za akcelerací nestál ekonomický útlum v některých oborech nebo dokonce ukončení působení řady firem v Česku. Pro mnoho z nich je prodej zbytných nemovitostí nebo pozemků zamýšlených pro budoucí expanzi jednou z mála cest, jak se vyhnout ekonomické ztrátě. Podle realitně-konzultantské společnosti 108 REAL ESTATE, která se na tento typ transakcí specializuje, stojí za nárůstem vlastnických převodů rovněž narovnávání cen a obava z nedostupnosti pozemků vzhledem k očekávané přísnější ochraně zemědělského půdního fondu.

Více

Společnost 108 REAL ESTATE expanduje do Indie – bude pomáhat evropským i americkým developerům

Poptávka mezi desítkami klientů-developerů a investorů z Evropy stojí za expanzí realitně-poradenské společnosti 108 REAL ESTATE do Indie. Její nová pobočka v tamní metropoli Dillí poskytne komplexní profesionální servis pro subjekty, které láká vstup na indický realitní trh. Nejde jen o investory nebo developery z CEE regionu – společnost se ke svému rozšíření na asijský kontinent rozhodla i na základě zájmu klientů z USA, Velké Británie a západoevropských zemí. V nich je 108 REAL ESTATE aktivní díky alianci s BNP Paribas Real Estate.

Více

Investiční trh čeká několik silných impulsů – v letošním roce změní majitele řada významných nemovitostí

K obvyklé hranici 2 mld. EUR by se měl v letošním roce přiblížit objem realitních transakcí v České republice. Nasvědčuje tomu hned několik velkých obchodů dojednaných v posledních týdnech. Hlavním hybatelem investičního trhu zůstává tuzemský kapitál – signifikantní je jedna z největších změn majitele poslední doby, prodej OC Arkády Pankrác, který získal český nemovitostní fond Trigea ze skupiny Partners. Obchod se kvůli posuzování Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže promítne do investiční bilance až v letošním roce. Podle realitně-konzultantské společnosti 108 REAL ESTATE nepůjde o jedinou maloobchodní nemovitost: evergreen v podobě retail parků doplní i akvizice několika obchodních center nebo nákupních domů.

Více

Trh průmyslových prostor očekává v letošním roce růst – pokud se nenaplní několik rizik

Pokles nájemních kapacit firem z oblasti automotive. Dopad útlumu těžkého průmyslu. Mírnější, ale soustavný pokles e-commerce. Vysoká konkurence Polska a nenaplněná očekávání ohledně příchodu pracovníků z Ukrajiny. A nadále pokračující vlna podnájmů a uvolňování prostor i v tradičně nejatraktivnějších lokalitách. Hlavní analytické výstupy na základě výsledků trhu průmyslových prostor v ČR v posledním kvartálu loňského roku příliš důvodů k optimismu nenabízejí. Podle realitně-konzultantské společnosti 108 REAL ESTATE je pravdou opak: trh na úrovni developerské výstavby i poptávky nájemců, reagujících mimo jiné na rostoucí poptávku po čipech, začíná ožívat. Pozitivně na něj působí jak snižující se úrokové sazby, tak indikace postupně rostoucí poptávky domácností i firem.

Více

Přísnější ochrana zemědělské půdy významně ovlivní i trh průmyslových prostor

Značný vliv na výstavbu výrobních a skladových nemovitostí v ČR bude mít novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, kterou vloni v říjnu schválila vláda a s jejímž přijetím v Poslanecké sněmovně se počítá v prvních měsících letošního roku. Bude mít dopad na plánování a výstavbu průmyslových ploch, a to na půdě zařazené do I. a II. třídy ochrany (podle Bonitované půdně ekologické jednotky tzv. BPEJ). Novela zákona navrhuje zákaz využít zemědělskou půdu této kvality pro záměry výstavby obchodů nebo skladovacích ploch o rozsahu větším než jeden hektar a dále zákaz využít tyto půdy pro běžné fotovoltaické elektrárny.

Více