Novinky

Líný internet a výpadky signálu ve výtahu? Nižší rating! Kancelářské budovy čeká nová certifikace WiredScore

Co spojuje společnosti jako Google, Spotify, Meta, Expedia nebo SalesForce? Potřeba stabilního internetového připojení s nejvyšší možnou rychlostí, vysoké nároky na zabezpečení serveroven či bezchybná telekomunikační síť. A jak s těmito globálními společnostmi souzní administrativní centra typu varšavského The Bridge, Canada Water v Londýně nebo Hammerbrooklyn v Hamburku? Jednoduše: veškeré nadstandardní potřeby v oblasti IT a telekomunikací velkým technologickým společnostem garantují. Nájemci s nejnáročnějšími požadavky na technické zázemí si zvykají orientovat se na trhu kancelářských prostor díky certifikaci – WiredScore. Od letošního roku má svého prvního a zatím jediného „domácího“ auditora také Česká republika. Je jím Ondřej Svoboda, projektový manažer v realitně-poradenské společnosti 108 REAL ESTATE.

Více

Pražský trh s kancelářemi zamrzl. Krize dopadne silněji na starší budovy

Vysoké náklady na výstavbu i stěhování firem stojí za marginálními pohyby na pražském trhu kancelářských prostor v posledních měsících. Respektive, pohyb zaznamenat lze, ale má spíše podobu redukce využívané plochy řadou nájemců. I kdyby firmy chtěly působiště změnit, je v tuto chvíli velmi obtížné zajistit pronájem prostor kolem 5 000 m², a to zejména v atraktivních lokalitách, jako jsou Karlín, Anděl, Pankrác nebo Smíchov. Postupně sice jsou dokončovány (většinou předpronajaté) budovy, které začaly být realizovány v době levnějšího bankovního financování, přesto je na trhu znatelný nedostatek prémiových kancelářských ploch. Od jara 2022 totiž nebyla zahájena výstavba žádného nového administrativního objektu. Jde o hlavní výstupy analýzy vývoje kancelářského trhu, kterou zpracovala česká realitně-konzultantská společnost 108 REAL ESTATE.

Více

Nové pronájmy brzdí i vysoké náklady na stavební úpravy kanceláří

Dvoj- až trojnásobný nárůst nákladů spojených s vybudováním nových kancelářských prostor brzdí ochotu nájemců ke stěhování. Zatímco v roce 2019 se investice do realizace interiérů nových kanceláří, takzvaných re-fitů, pohybovaly kolem 400 – 600 EUR za čtverečný metr, v současnosti je to kolem 1 000 EUR a výjimkou nejsou ani náklady přesahující 1 200 EUR. Ve spojení s rostoucími náklady na pronájem a provoz kanceláří jde o hlavní důvody, proč trh kancelářských prostor v prvním pololetí letošního roku ochladl. Řada firem totiž upřednostňuje setrvání ve stávajících prostorách. I proto roste podíl přejednání starších nájemních smluv, který v prvním čtvrtletí dosáhl 45 %.

Více

Zájemci o flexibilní prostory mohou nově využít první srovnávač coworkingů Desking.cz

Na víc jak 50 000 m2 se jen v Praze rozrostla nabídka coworkingových prostor, které doplňuje dalších 58 000 m2 servisovaných kanceláří. Vzhledem k rozmachu tohoto konceptu i v dalších krajských městech se realitně-poradenská společnost 108 AGENCY rozhodla spustit přehledný a uživatelsky intuitivní Desking.cz – první srovnávač coworkingů v Česku.

Více

13. května Vás zveme na česko-slovenské online fórum LOG-IN

Navštivte online jedinou logistickou akci, která je 100% zaměřená na inovace na poli logistiky. Letos se uskuteční již 17. ročník a Vy můžete být u toho spolu s námi.

Více

Časový rámec při výběru kancelářských prostor

Při výběru kancelářských prostor nelze zapomínat na časový sled kroků, který je velmi podstatný a častokrát ovlivňuje rozhodování.

Více

108 AGENCY posiluje v oddělení kanceláří

Na pozici senior consultant nastupuje Martina Nielsen, která má bohaté zkušenosti s pronájmem všech druhů prostor.

Více

Kotevní nájemci opouštějí neefektivní kanceláře

V souvislosti s rozvojem výstavby nových administrativních projektů napříč Prahou je stále patrnější trend odklonu od setrvání ve stávajících, zpravidla starších a méně efektivních kancelářských budovách. Ty již nestačí aktuálním potřebám společností.

Více

Společnost Medtronic na adrese Prosek Point, Praha 9

Společnost 108 AGENCY úspěšně zastupovala společnost Medtronic při expanzi a prodloužení nájemní smlouvy kancelářských prostor o velikosti 5600 m2 v projektu Prosek Point, Praha 9.

Více