www.108realestate.cz logo

108 AGENCY zprostředkovala nové logistické prostory pro NAGEL ČESKO

Nagel Česko, společnost zabývající se komplexním zajištění logistických služeb se specializací na logistiku potravin, rozšiřuje své pokrytí v rámci republiky. Nové skladové prostory získá v lokalitě Olomouce, kde byla v areálu moderního průmyslového parku VGP Parku Olomouc zahájena výstavba budovy na míru o rozloze 6 000 m2. Společnosti 108 AGENCY se podařilo vyjednat pro klienta výhodné podmínky a objekt je tak v maximální míře přizpůsoben konkrétním požadavkům nájemce. Úpravy zahrnují komplexní chlazení skladových prostor či cross-dock řešení pro efektivní manipulaci zboží. Zároveň se po svém dokončení bude moci společnost Nagel Česko pochlubit perfektní vizibilitou s ohledem na umístění budovy v čele logistického parku.

Nové skladové kapacity 108 AGENCY zabezpečila také v nejžádanější lokalitě v blízkosti dálnice D1 u Prahy. Kromě současných dvou skladů v této lokalitě zde bude Nagel Česko nově působit rovněž v areálu CEDES Logistik v Modleticích, kde získal skladové plochy o celkové výměře 4 000 m2.

Naše nová logistická centra nám umožní nadále poskytovat klientům prvotřídní služby a přispějí k dalšímu upevnění naší pozice na českém trhu. Nový sklad v Olomouci pro nás představuje velký posun jak po stránce velikosti, tak i kvality prostor v této lokalitě,“ uvedl Jan Hyťha, jednatel společnosti Nagel Česko.

„Spolupráce se společností Nagel Česko pro nás byla skutečnou výzvou. Ať již z hlediska zajištění vhodných kapacit s požadovaným množstvím nadstandardních úprav, či z pohledu vytíženosti lokality v případě Prahy. Jsme rádi, že jsme splnili očekávání společnosti Nagel Česko a věříme, že na tuto spolupráci navážeme také do budoucna,“ uvedl Marek Sýkora z průmyslového týmu realitně-poradenské společnosti 108 AGENCY.

„Jsme velmi potěšeni, že máme příležitost realizovat logistické centrum pro společnost Nagel Česko právě v olomouckém parku, který má významný potenciál díky svému strategickému umístění v rámci Moravy. Společně s halou pro Nagel Česko jsme zahájili výstavbu další haly s pronajímatelnou plochou více než 10 000 m2. Celková pronajímatelná plocha parku bude po dokončení činit cca 170 000 m2,“ uvedl Jan Van Geet, generální ředitel VGP.

Nagel Česko je lokálním zastoupením mezinárodní logistické společnosti Nagel-Group, zaměřené na logistické služby v potravinářství. V České republice působí od roku 2004 a díky své specializaci si vydobila přední pozici v rámci logistických poskytovatelů. V současné době má společnost v Česku celkem 4 pobočky, které jsou napojeny na mezinárodní síť Nagel-Group.

VGP Park Olomouc se nachází v těsné blízkosti významné komunikace D46 na exitu 37. Tato lokalita je díky vybudované infrastruktuře a své centrální poloze v rámci Moravy výborně dostupná také pro oblasti Ostravy, Brna či takzvaný „průmyslový triangl“, tedy i Přerov a Prostějov.