Grammer míří do CTParku Žatec

Přední developerská skupina CTP podepsala novou nájemní smlouvu s německým výrobcem automobilových komponentů - skupinou Grammer.

V transakci zprostředkované 108 AGENCY si bude německý výrobce po dobu 15 let pronajímat 32 000m2 výrobních a skladových ploch a 4 000m2 administrativního a sociálního zázemí v CTParku Žatec, který CTP nedávno odkoupila od společnosti Panasonic. Ing. Jakub Holec, jednatel 108 AGENCY, říká, že impuls přišel z Grammeru, který chtěl sloučit výrobu ze současných tří závodů v České republice a Německu do jediného a výběr žateckého parku odůvodňuje: “Protože jsme se nejprve účastnili prodeje areálu, který spolu realizoval Panasonic a CTP, objekt jsme podrobně znali a rovněž jeho přidanou hodnotu. Vysoce moderní prostory strategicky umístěné u hlavních komunikačních tepen pak téměř ihned naplnily náročné požadavky Grammeru, jak jsme předpokládali.“

Grammer CZ je součástí koncernu Grammer AG, který se specializuje na vývoj a výrobu komponent a systémů pro interiéry automobilů. Jako globální hráč v automobilovém průmyslu se nachází na čtyřech kontinentech s více než 30 výrobními a distribučními místy v 18 zemích. V České republice dosud působil ve třech lokalitách: Tachov, Most a Dolní Kralovice. Z celkového počtu 8000 zaměstnanců jich v České republice zaměstnává okolo 1200.

Očekává se, že příchod německé společnosti do Ústeckého kraje s sebou přinese i viditelný vliv na dosud velmi vysokou nezaměstnanost, která v regionu dlouhodobě panuje. V důsledku útlumu hornictví a s tím spojeným požadavkem na plošnou rekvalifikaci obyvatel, dnes v kraji působí desítky odborných učilišť, středních škol a čtyři vysoké školy, které dozajista nabídnou nadprůměrně kvalifikovanou pracovní sílu.