KUHN-BOHEMIA vybuduje v Čestlicích u Prahy novou centrálu

Pozemek se nachází v katastrálním území Čestlice v Praze-východ. Je umístěn v zavedené komerční zóně u dálnice D1 při výjezdu z Prahy na Brno, čímž umožní výbornou dopravní dostupnost budoucího areálu. „Zákazníci se k nám dostanou přímo z dálničního sjezdu 8 a to bez dlouhého čekání ve frontě na kruhovém objezdu, což je typickým znamením na jiných dálničních sjezdech zasažených rozsáhlou průmyslovou výstavbou,“ řekl obchodní ředitel společnosti KUHN-BOHEMIA Daniel Sys. S vyhledáním vhodného pozemku pomáhal společnosti průmyslový tým 108 AGENCY.

Nová centrála ponese typickou architektonickou podobu známou z jiných areálů společnosti, pod níž je podepsán rodinný architekt skupiny KUHN pan Heinrich Jungwirth. Vizuálně bude komplex odpovídat například areálu KUHN-SLOVAKIA, který společnost vybudovala před několika lety v Senci na Slovensku. Čestlický areál je navržen dle nejnovějších technických a technologických norem a bude tak splňovat vysoké nároky na svůj provoz zohledňující rovněž ochranu životního prostředí. Součástí areálu bude také pobočka společnosti KUHN-MT, jež prodává automobilové a lesnické jeřáby a kontejnerové systémy.

Skupina KUHN je rozdělena do dvou samostatných divizí, stavební stroje a nakládací manipulační technika. Tyto dvě divize jsou organizačně a z hlediska provozu na sobě nezávislé, obě jsou řízeny z Rakouska.

Divize KUHN stavební stroje, do níž spadá společnost KUHN-BOHEMIA, vlastní exkluzivní marketingová práva pro výrobky Komatsu v osmi zemích Evropy včetně České republiky. To stejné platí pro třídiče a drtiče Powerscreen a Pegson jako i bourací hydraulická kladiva FRD. Divize KUHN nakládací a manipulační technika je pak výhradním prodejcem automobilových hydraulických jeřábů Palfinger a vysokozdvižných vozíků Mitsubishi.