Nová výstavba v areálu Eastgate Park Prague zahájena

Developerská společnost The Charnwood Company, která v zavedené pražské industriální zóně podél ulice Průmyslová v městské části Praha Štěrboholy vlastní skladově-administrativní areál Eastgate Park Prague, jde právě tímto směrem. V roce 2018 bylo v projektu pronajato celkem 12 000 m2 komerčních ploch, které byly na míru zrekonstruovány pro vybrané firmy. Jednou z nich je i logistická společnost Transconsult International, která v příštím roce obsadí prostor v nové hale o výměře cca 5 000 m2. Nová budova, která se nachází ve výstavbě, bude včleněna do proluky mezi stávajícími skladovými halami a navýší kapacitu celého areálu, jež původně sloužil k distribuci papírenských produktů, o cca 12 %.

„Nová industriální výstavba v rámci Prahy je výjimečná a jsme rádi, že rozšíření projektu Eastgate Park Prague umožní společnosti Transconsult International dále rozvíjet své logistické aktivity v moderních prostorách s vynikající dopravní obslužností“, uvádí Matěj Indra z realitní poradenské společnosti 108 AGENCY, která transakci zprostředkovala.

Praha 10 – Štěrboholy je jednou z mála možností, kde lze v rámci Hlavního města Prahy rozvíjet skladové a logistické projekty. Další zavedené industriální oblasti postupně ustupují zejména rezidenční zástavbě, což může do budoucna komplikovat tzv. city logistiku, kdy bude obtížně sladit požadavky na rychlost zásobování města s dopravní dostupností průmyslových areálů na periferii.

Kromě dostavby areálu Eastgate Park Prague v rámci lokality probíhá pouze výstavba projektu City Park Hostivař, který nahradí brownfield na křížení ulic Průmyslové a U Továren. City Park Hostivař nabídne po svém dokončení v Q4 2019 komerční jednotky s flexibilním využitím.