www.108realestate.cz logo

Průmyslová ulice ožije novou industriální výstavbou

Tradiční pražská industriální oblast, která je definována především svou centrální spojnicí ve formě Průmyslové ulice, pokračuje ve své proměně v komerční zónu 21. století. Poptávka po moderních skladových a obchodních prostorech, splňujících náročné standardy moderní doby sílí a developerské společnosti na tento trend reagují. Nejnovějším přírůstkem se stane projekt City Park Hostivař, který na místě brownfieldového areálu v blízkosti křížení ulic Průmyslová a U Továren připravuje společnost CODECO, a.s..

Projekt po svém dokončení ve 4. čtvrtletí roku 2019 nabídne nájemcům vysoce kvalitní industriální prostory s možností kombinovat showroom či kanceláře se skladovým zázemím. Dvojice budov, každá až se 6 samostatnými jednotkami, je koncipována s důrazem na flexibilitu a umožní nájemcům propojení více jednotek pro vytvoření prostor na míru jejich potřebám. Specifikem areálu se má stát zvýšená pozornost na okolní životní prostředí, k jehož zlepšení má přispět výsadba zeleně a její využití i na samotných fasádách budov.

“Projekt City Park Hostivař díky svému umístění nabídne nájemcům optimální mix dostupnosti městskou dopravou, stejně jako napojení na silniční síť prostřednictvím Městského okruhu. Je proto vhodný pro širokou skladbu nájemců, kteří hledají flexibilní obchodní a skladové prostory v žádané lokalitě Prahy 10,” uvádí Matěj Indra, konzultant realitně-poradenské společnosti 108 AGENCY, která byla exkluzivně pověřena jednáním s budoucími nájemci.

Kromě projektu City Park Hostivař se v blízkosti Průmyslové ulice dokončuje také zcela nové logistické depo společnosti TopTrans, která se rozhodla relokovat provoz ze stávajících nevyhovujících prostor na Praze 10 – Bohdalci. Rozsáhlý projekt v lokalitě připravuje také významný developer Panattoni, který v loňském roce provedl akvizici areálu Kovošrotu. Projekt nazvaný Panattoni Prague City Park se má dle zástupců společnosti profilovat jako high-tech průmyslový areál s plánovaným zahájením výstavby v roce 2019.