Společnost LEONI Slovakia rozšiřuje výrobu v Trenčíně

Společnost LEONI působí v trenčínském regionu od roku 1992. Původně tři samostatné společnosti patřící pod jeden koncern se v lednu 2013 spojily a vytvořily společné zastoupení LEONI na Slovensku pod názvem LEONI Slovakia spol. s.r.o. Zde figurují původní společnosti jako samostatné odštěpné závody. Společnost LEONI má výrobní závody v Trenčínské Teplé, Trenčíně, Staré Turé a v Ilavě. "Odštěpný závod v Trenčínské Teplé, m.č. Dobrá vzhledem k úspěšné expanzi rozšiřuje provoz i do nedalekého Súvozu v Trenčíně. Poslední meziroční nárůst poptávky dosahuje přibližně 20 % a společnost chce pokračovat v jejím pokrytí i v budoucnu," řekl Ivan Stražák, jednatel společnosti LEONI Slovakia spol. s.r.o.

Budova společnosti GM Technology v průmyslovém areálu Súvoz, kde se prostory nacházejí, poskytuje celkem 10 000 metrů čtverečních skladových a výrobních prostor. Areál je umístěn na okraji města Trenčín, odkud poskytuje snadnou dopravní dostupnost do centra města jako i výborné dopravní napojení na dálnici D1. Jedná se vyhledávanou průmyslovou zónou na Slovensku zejména pro strojírenské společnosti. "Nabídka společnosti GM Technology byla s ohledem na současnou nabídku trhu nejpříznivější z hlediska požadavků klienta," uvedla Andrea Drozdová z průmyslového týmu 108 AGENCY, která nový pronájem zprostředkovala.

LEONI AG je německá společnost se sídlem v Norimberku, jež patří mezi světově uznávané výrobce vodičů, kabelů a kabelové konfekce pro elektrotechnický a strojírenský průmysl (divize LEONI Wire & Cable) a kabelových svazků pro automobilový průmysl (divize Wiring Systems).

LEONI spol. s.r.o. zaměstnává více než 2 500 pracovníků ve čtyřech výrobních provozech. Nosnou část výrobního programu v odštěpném závodu Trenčín s provozovnami v Trenčíně a Ilavě představuje výroba kabelových sestav a komponentů pro automobilové společnosti (Porsche, Volkswagen, Daimler) a jejich dodavatele (Bosch, Wabco, Continental). Odštěpný závod Trenčianska Teplá se specializuje na výrobu koaxiálních a datových kabelů dodávaných na evropský, africký a asijský trh. Od roku 2014 společnost rozšířila své produktové portfolio o výrobu stíněných i nestíněných vícežilových kabelů pro bezpečnostní, komfortní, řídící a napájecí aplikace pro automobilový průmysl.