V nové hale v Panattoni Parku Prague Airport II se zrodí unikátní distribuční centrum pro zahraniční e-shopy

„Praha-západ je mezi čínskými společnostmi velmi populární. Huajie zahájilo spolupráci se 108 AGENCY na základě pozitivních referencí z našich předchozích obchodů s čínskými partnery v této oblasti. Jsme rádi, že díky Panattoni Parku Prague Airport II jsme dokázali nabídnout řešení s optimálním načasováním a skvělým dopravním spojením na letiště,“ dodává Peter Kolenčík, Senior consultant 108 AGENCY.

„Hala společnosti Huajie je nejvýznamnější novou transakcí, kterou se nám podařilo v tomto pololetí uzavřít na českém trhu. V posledních letech se hodně mluvilo o miliardových čínských investicích v Česku. Často však zůstalo pouze u slov. Velmi mě těší, že v Pavlově jsme tento projekt dotáhli až k činu,“ sdělil Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Výhodou pro klienta jsou hlubší nákladové dvory, které poskytují nákladním vozidlům lepší manipulační prostory. V bezprostřední blízkosti haly jsou navíc k dispozici parkovací stání pro kamiony. Nový projekt tak vychází vstříc nejnáročnějším požadavkům na logistiku. Významným benefitem lokality je dále skvělé napojení na dálnici D6 a kvalitní autobusové i vlakové spojení do Prahy i do Kladna, největšího středočeského města.

V návaznosti na podpis nájemní smlouvy se developer navíc rozhodl pokračovat v úspěšné výstavbě u Pavlova na západě Prahy. Dokončovanou budovu Huajie plánuje rozšířit o dalších 21 000 m2 a vznikne tak největší letos budovaná průmyslová budova na pronájem na Praze-západ. Dalších 20 000 m2 bude dobudováno v sousedství sídla společnosti DSV. Samotná výstavba bude dokončena v prvním čtvrtletí roku 2019. Tyto mimořádně atraktivní průmyslové prostory budou k dispozici pro logistiku či lehkou výrobu. Jejich výhodou bude  vynikající dopravní infrastruktura a bezprostřední blízkost Prahy a Letiště Václava Havla.  

V Panattoni Park Prague Airport II pokračuje stavební boom. Během pouhých 3 let zde vyrostlo 5 průmyslových budov. Průmyslový park se nachází nedaleko obce Pavlov na Kladensku v blízkosti pražského letiště a exitu 7 rychlostní silnice D6 na Karlovy Vary. Jde o komerčního následovníka již úspěšně zaplněné průmyslové zóny Panattoni Park Prague Airport I u Dobrovíze.

Zdroj: panattonieurope.com