Vlčí hrdlo Business Park v Bratislavě mění svého vlastníka a 108čka byla u toho

„Nově koupené prostory v Bratislavě nabízejí velký potenciál rozvoje. Plánujeme novou výměnu starších budov a výraznou rekonstrukci stávajících. Nechceme však přinést vyšší dopravní zátěž do důležité oblasti v širším centru Bratislavy, proto se zaměříme na budování menších celků v duchu moderní městské logistiky,“ říká Svetozár Rohoň, CONTERA Senior Asset Manager. Developer získal tento kancelářsko-skladový park v centru Bratislavy při rychlostní silnici R7 od investiční skupiny Natland. Do portfolia přibyl v roce 2020 a skupině se ho podařilo přetransformovat z neefektivně spravovaného areálu na Business Park Vlčí hrdlo za 18 měsíců. Technická infrastruktura prošla masivní investicí, tržby vzrostly o čtvrtinu a inkaso nájemného dosáhlo 100 %.

„Business Park Vlčí hrdlo získává s CONTEROU nového silného vlastníka s know-how a dlouholetými zkušenostmi, který bude lokalitu i celý areál nadále rozvíjet a stavět na naší práci a strategických vizích,“ řekl Maroš Dragún, Natland Group County Manager pro Slovensko. Business Park Vlčí hrdlo o celkové rozloze 33.420 m2 je bývalý brownfield, na kterém v polovině 20. století vznikly nejstarší budovy.

„Jsme velmi rádi, že se nám tuto transakci podařilo dotáhnout do úspěšného konce a do budoucna jsme tak přispěli k rozvoji aktuální nedostatečné nabídky městské logistiky v Bratislavě,“ dodal Branislav Jendek, Managing Director 108 AGENCY Slovensko.