www.108realestate.cz logo

108 AGENCY bronzovým partnerem kongresu EASTLOG 2017

Lidé a technologie tváří v tvář, nedostatek pracovních sil, ale také trendy v identifikaci produktů, přeprava léků a biologického materiálu či problematika obalů v e-shopech. To jsou některá z témat kongresu EASTLOG, jehož program se soustřeďuje na nejaktuálnější záležitosti ve světě logistiky.

Důležitou součástí kongresového programu byl i tentokrát workshop PACKLOG zaměřený na pokročilá obalová řešení a technologie. Trendy ve využití standardů v identifikaci nastínil Michal Bílý, zástupce ředitele GS1 Czech Republic. Ve své přednášce se zabýval jak „klasickými“ čárovými kódy, tak i 2D kódy nebo RFID technologií a celkovým směřováním identifikace v logistice. Progresivní řešení přepravních obalů a teplotní kontroly pro přepravu léků a biologického materiálu, doplněné ukázkami z praxe, představil Vít Košetický ze společnosti Tardigrad. Případová studie, kterou prezentoval Vladimír Čoček, manažer distribuce Kofoly, přinese pohled této významné nápojářské firmy na problematiku toku palet v dodavatelském řetězci.

Tématu obalových řešení se ve velké míře věnoval i konferenční blok E-SHOPLOG. O problematice obalů v e-commerce promluvil Martin Hejl a Leoš Máslo ze společnosti THIMM Packaging. Na jejich přednášku navázala konkrétní případová studie projektu implementace moderních obalových řešení v e-shopu Feedo.cz, který nabízí široký sortiment kojeneckého zboží. Prezentace se ujal Antonín Štětina, CFO & supply chain director Feedo.cz.

Ke klíčovým přednáškám hlavního konferenčního programu TRENDLOG patřilo vystoupení Štefana Medzihorského, rektora Vysoké školy aplikované psychologie a ředitele Podnikatelského institutu PYRAMIDA, s výmluvným názvem „Člověk se mění, přebudujte firmy!“ Čím by se měl vyznačovat logistik v digitálním věku a jak ho vychovat? Jak udělat práci v logistice atraktivní pro mladé a schopné? Těmto otázkám byla věnována jedna z panelových diskuzí letošního ročníku kongresu. Vizí logistického areálu budoucnosti, tedy v časovém horizontu 10–20 let, se zabývala další „panelovka“ za účasti zástupců předních developerů a realitních agentur.

EASTLOG 2017 by se nemohl odehrát bez podpory sponzorů. 108 AGENCY je již tradičním účastníkem této logistické akce a také bronzovým partnerem letošního ročníku. Na odborníky z našeho průmyslového týmu jste mohli narazit jednak na stánku 108 AGENCY, jednak v rámci panelové diskuse na téma "Logistický areál budoucnosti". Detailní informace o celé akci najdete na webových stránkách eastlog.cz.

Zdroj: www.svetbaleni.cz