www.108realestate.cz logo

Nájemní smlouvy v průmyslových prostorech se prodlužují. Může za to silná poptávka

Realitně-poradenská společnost 108 AGENCY zaznamenala u svých klientů v posledních měsících zvýšený zájem o prodlužování stávajících nájemních smluv. V posledních šesti měsících zastupovala klienty při revizi a úpravě nájemních smluv ve více než deseti transakcích, které dohromady zahrnovaly pronajímatelnou plochu přes 85.000 m2.

„Zatímco v segmentu kancelářských pronájmů pozorujeme v poslední době trend zkracování nájemních smluv a tlak na flexibilitu, v oblasti průmyslových a logistických hal sledujeme přesný opak. Stále více společností si uvědomuje kvalitu svých lokalit a snaží se zajistit si prostor pro svůj byznys na delší období v rozmezí pěti až deseti let dopředu,“ říká Jakub Holec, CEO společnosti 108 AGENCY.

Robert Sgariboldi, vedoucí oddělení průmyslových pronájmů, dodává: „Problematické je i nadále v širším okolí Prahy uspokojit poptávku po halách větších než 20.000 m2. Dodání takových projektů na trh lze očekávat až v druhé polovině roku 2022 v řádu maximálně jednotek nových projektů. V atraktivních lokalitách se na ně již ve fázi před vydáním územního rozhodnutí často tvoří pořadníky budoucích zájemců.“