Prestižní ocenění, nová divize retailu a přes 150 000 m2 zprostředkovaných průmyslových pronájmů, to byl první půlrok 108 AGENCY

V rámci diverzifikace příjmů a dalšího růstu se firma, kterou vlastní Jakub Holec, rozhodla v květnu naplno vstoupit do světa retailu, tedy pronájmu obchodních prostor. Úspěchy 108 AGENCY sbírala také v mezinárodních soutěžích, když získala prvenství v kategorii Best Warehouse Real Estate Agency v prestižní HOF Awards 2019.

Mezi nejvýznamnější transakce první poloviny roku patřilo zajištění prodloužení pronájmu více než 30 000 m2 prostor velkoobchodu a distributoru elektroniky společnosti Fast na západě Prahy. Na Plzeňsku pak 108 AGENCY zajistila pro BALL Beverage Packaging 16 000 m2.

Kanceláře, Slovensko a investice

Za první pololetí letošního roku se dařilo také dceřiné společnosti 108 Investment Advisory. Tým kolem Jana Hospodáře zprostředkoval prodej 148 385 m2 kanceláří, industriálních objektů a především pozemků. Významnější pozice firma získala také v oblasti zprostředkování pronájmů kanceláří a retailových ploch, za šest měsíců realizovala 17 smluv o celkové výměře přesahující 14 tisíc metrů čtverečních. Slovenská pobočka 108 AGENCY, která vznikla v roce 2013, pak vedle zmíněných 151 706 m2 průmyslových pronájmů pomohla klientům s nákupem pozemků či prostor o výměře 45 269 m2.

„Těší mě, že se nám úspěšně daří již 10 let držet krok s mezinárodní konkurencí. Naším cílem je nadále rozšiřovat záběr agentury, nesmíme ovšem zapomínat, že na průmyslových pronájmech jsme vznikli a vyrostli. I proto se chceme více věnovat edukaci veřejnosti, a to hlavně v oblasti informovanosti o průmyslových halách a skladech a jejich nezbytnosti pro udržení životní úrovně, kterou máme nyní. Ačkoli to není populární tvrzení, pravda je, že průmysloví developeři značně přispívají k nízké nezaměstnanosti. Je třeba si uvědomit, že haly a sklady jsou nedílnou součástí veřejné infrastruktury, a to i ve městech. Bez nich by nemohla existovat nabídka supermarketů, jak ji známe, nemohly by růst internetové obchody, od kterých zákazníci čekají bleskové doručení, a také by města nedokázala nabízet dostatek pracovních pozic,“ říká Jakub Holec, managing director 108 AGENCY.