V Bratislavě začíná výstavba zeleného logistického areálu VisionPark

Projekt VisionPark v sobě spojuje ekologii, udržitelnost a hlavně „zelenou“ budoucnost. Logistické parky jsou většinou trnem v oku místní komunity, protože esteticky nekorespondují s okolím. VisionPark překračuje práh industriálního stereotypu a vstupuje do éry zelených logistických parků, které neslouží jen investorům, ale pomáhají plnit cíle zákazníků a zaměstnanců. Výsledkem je vytvořit prosperující komunitu pod jednou střechou, která svojí aktivitou zvelebuje okolí a dbá na životní prostředí.

„Chceme být inspirací pro rekonstrukce okolních parků, které dnes vykazují značné stádium opotřebovanosti a zastaralosti. Přeměna klasických průmyslových budov na zdravé projekty plné života a také efektivní využití sluneční energie či dešťové vody odlehčí naší planetě a zároveň obohatí svět průmyslových budov o nová inovativní řešení,“ dodává Ing. Tomáš Šesták, výkonný ředitel společnosti DOAS, a.s.

VisionPark přeměňuje sluneční energii přes fotovoltaiku na elektrickou energii a přes distributora se zpětně dostává zelená energie až k zákazníkům. Rovněž se uplatní i zadržovaná dešťová voda, která zůstává v prostředí. Využití větru je ve stádiu řešení, může dopomoci k energetické soběstačnosti. Vhodnou kombinací těchto technologií se uhlíková stopa v parku může blížit k 0.

Za tímto zajímavým projektem stojí developerská společnost DOAS s dlouholetou tradicí úspěšně realizovaných staveb. Stavební povolení bylo vydáno na výstavbu tří hal A, B a C o výměře více než 16.000 m2. Jednotky jsou flexibilní a nejmenší z nich k pronájmu začínají od 780 m2 až do 8.000 m2. Park se nachází v lokalitě Žabí Majer, v dobré dostupnosti do centra města a v blízkosti dálničních výjezdů D1 a D4.

„V minulém čtvrtletí jsme zaznamenali vyšší poptávku po menších skladových jednotkách od 500 do 1.000 m2 v Bratislavě a jejím okolí. Malé jednotky jsou na trhu komerčních nemovitostí nedostatkovým zbožím již delší dobu. Reakcí na tento typ poptávky je trend výstavby hal vhodných pro městskou logistiku jako je právě VisionPark. Po Bratislavě brzy přibudou podobné projekty i v dalších městech jako Senec, Trnava a Nitra,“ dodává Dominika Ukropcová, Research Analyst z realitně-poradenské společnosti 108 AGENCY Slovakia, která park pronajímá exkluzivně.