Z kanceláře v obýváku mezi přední hráče na trhu. Společnost 108 AGENCY oslavila desetileté výročí

Letos na podzim firma slaví 10 let a z obýváku se stoosmička posunula o vchod vedle, do designových kanceláří na pražském Žižkově, ze kterých dýchá neformální atmosféra podtržená řadou uměleckých děl předních českých street-artových umělců. Vedle komerčních nemovitostí je street-art a umění druhou zálibou Jakuba Holce, který je většinovým majitelem firmy a vizionářem. Již dnes plánuje se 108 AGENCY ovládnout další trhy, především ty na východ od nás. K dosažení tohoto cíle mu hraje do karet fakt, že stoosmička meziročně roste v desítkách procent a již se přehoupla přes roční obrat 100 milionů korun.

Ačkoliv má firma za sebou řadu mezinárodních ocenění – získala například cenu Best Warehouse Power Broker Team v rámci prestižních HOF Awards – byl vždy důraz kladen především na lidi, atmosféru, výsledky práce a především na nekorporátnost. Když vedle toho doplníme férový přístup ke klientům, průkopnické myšlení postavené na tom, že konzultanti 108 AGENCY vždy najdou cestu, a také dynamické jednání opřené o moderní technologie, není divu, že se společnosti daří realizovat více než třetinu všech průmyslových pronájmů, které v České republice zprostředkují agenti.

„Trh v roce 2009 procházel hlubokou krizí, a mně se tím vyskytla jedinečná příležitost na něm něco nového vybudovat. Odešel jsem tehdy z korporátu proto, že jsem věděl, že chci dělat byznys jinak a po svém. Osobní přístup ke klientům a dlouhodobá partnerství nakonec přinesly své ovoce v podobě úspěšné poradenské firmy, kterou je 108 AGENCY dnes,” vypráví o začátcích vlastního podnikání Jakub Holec. Ten o svém businessu vždy hovoří velmi zapáleně, vždyť ve jménu společnosti je jeho jméno obsaženo. „J je desáté písmeno abecedy, H je pak osmé, název tak vychází z mých iniciálů,“ prozrazuje Holec, který až po letech zjistil, že 108 je ve východních učeních šťastným číslem. Dalších 10 let? Zahraniční expanze! Nejenom na štěstí, ale především na zmíněný odlišný přístup sází tým kolem Jakuba Holce. Již letos proto započaly přípravy na růst. Již nyní se lidé ze stoosmičky dívají na expanzi do Maďarska, Rumunska a nejvíce nadějně vypadá Srbsko, kde brzy vznikne pobočka. Cílem 108 AGENCY je v dalších letech ovládnout region CEE. S tím samozřejmě souvisí posilování pozice firmy na současných trzích, kde velmi úspěšně konkuruje nadnárodním firmám působícím v komerčních nemovitostech a především pak průmyslových pronájmech. Příštích deset let tak, i kdyby přišla krize, bude obdobím hojnosti. Aby nechyběl happy end, z tehdejší přítelkyně, která Jakubovi půjčila svůj obývací pokoj, se stala manželka a matka tří dětí!