www.108realestate.cz logo

Logistické studie a 3PL poradenství

Mít k dispozici analýzu celkových logistických nákladů pro různé lokality nebo pro různý počet skladů je klíčové pro důležitá manažerské rozhodnutí na mnoho dalších let. Náš úhel pohledu může být jak novou inspirací, tak potvrzením vaší intuice. Námi nabízenou podporu lze replikovat na rčení „Dvakrát měř a jednou postav centrální sklad na správném místě.“

Center of Gravity

Nalezení správného místa pro výrobu nebo distribuční sklad znamená vyhodnotit celou řadu faktorů. Navrhneme vhodný přístup a ukážeme, jak se mohou celkové náklady pro různé lokality a při různých parametrech měnit.

Počet a velikost skladů

Díky hluboké znalosti trhu s nemovitostmi najdeme optimální lokality pro vaše sklady. Navrhneme jejich kapacitu a uspořádání tak, aby se minimalizovaly logistické náklady.

Prediktivní modely

Naše prediktivní modely vám pomohou s optimalizací velikosti skladovací kapacity. Dokážeme předpovědět budoucí kapacitu skladu, čímž vám poskytneme cenný nástroj pro strategické rozhodování.

Návrh layoutu

Budete otevírat svůj první cross-dock nebo potřebujete navrhnout menší využívanou plochu ve skladu? Společně vytvoříme analýzu současné situace a navrhneme potencionální úspory díky novému layoutu.

Organizování výběrových řízení

Výběr správného 3PL dodavatele by neměl být pouze otázkou nejnižší ceny, ale i posouzení dalších významných faktorů. Vyřešíme za vás komplexní organizaci výběrového řízení od společného vytvoření zadávací dokumentace a oslovení zájemců (RFI), přes definování kritérií a poptání ceny (RFQ) až po stanovení finálního pořadí k jednání.

Máte zájem o optimalizaci umístění výroby nebo skladů?

Ozvěte se nám. Nalezneme pro vás ideální řešení a minimalizujeme vaše logistické náklady.