www.108realestate.cz logo

Trendy v české logistice 2022: Kam směřují logistika a skladování v České republice?

Výzkum byl realizován agenturou Ipsos v období mezi květnem a srpnem 2022 a zúčastnilo se ho více než 130 manažerů působících v oblasti logistiky a skladování. Ti se podělili o své názory, co je v dnešní době nejvíce ovlivňuje a s čím se v praxi potýkají.

Díky tomuto spojení nabízí studie pohled očima expertů na současný stav české logistiky a také se dotýká trendů v oblasti investic, budoucnosti logistiky a skladování nebo řeší dopady vnějších vlivů jako je válečný konflikt na Ukrajině nebo pandemie covidu-19.

Kompletní brožuru si můžete stáhnout zcela zdarma a například se tak dozvědět, že si firmy vybírají skladovací prostory hlavně podle jejich lokality, ceny a dopravní dostupnosti, která ovlivňuje možnosti získání potřebné pracovní síly nebo že až 95 % logistiků plánuje do pěti let investovat do automatizace.

Situaci na trhu průmyslových nemovitostí okomentoval Michal Bílý, vedoucí oddělení průzkumu trhu 108 AGENCY: „Turbulentní a nejisté období 4. kvartálu 2022 až 1. čtvrtletí 2023 dopadne především na provozovatele e-shopů a menší lokální firmy. Stejně jako celý maloobchod se musejí vypořádat se souběhem rostoucích nákladů a klesající poptávky zákazníků. Část z nich bude pravděpodobně nucena trh nebo skladovací prostory opustit. Nadnárodní společnosti s dostatkem kapitálu pak mohou této situace využít pro případnou expanzi, která jim zajistí větší nezávislost na vzdálených trzích, včetně toho čínského. Situace se odrazí v dílčím růstu neobsazených ploch.“