Trojitý strike 108 AGENCY s firmou PKZ Logistics

Poptávka po průmyslových a logistických prostorech ve středoevropském regionu za poslední roky výrazně vzrostla. Výrobci a investoři se snaží dostat se svými produkty co nejblíže konečnému spotřebiteli. Důležitost lokální výroby i logistiky se promítá do zvýšeného zájmu o průmyslové parky. Mezi rychle rostoucí logistické společnosti patří i PKZ Logistics, které 108 AGENCY asistovala během posledního pololetí s nalezením dvou nových hal v Brně a Boru u Tachova v České republice a také s úspěšnou relokací v Košicích na Slovensku.

Slovenský tým 108 AGENCY pod vedením Jakuba Velka a český tým pod vedením Martina Musila spojili své síly, aby pro klienta našli nejvhodnější alternativy. V případě Boru u Tachova jde o plochu 2.177 m2 v CTParku. Klient ocenil náš přehled o nabídce v dané oblasti a jejich kvalifikované posouzení, jakož i naši osobní přítomnost při obhlídkách a jednáních. Úspěšná transakce je důkazem synergie mezinárodních týmů agentury 108,dodává Martin Musil z oddělení průmyslových a logistických pronájmů pražské pobočky 108 AGENCY.

Prologis Park v Syrovicích v Brně si společnost PKZ Logistics vybrala na základě nejvýhodnějších podmínek, které pro ně vyjednala Alžběta Pastrnková z brněnské pobočky 108 AGENCY. Rozhodující v tomto případě byla blízkost dálnice D52 a příprava prostor na míru. Pronájem 5.808 m2 se týká nedávno dokončené budovy DC3. Nájemce zde získal i 352 m2 kancelářských prostor v čase, který odpovídal jeho představám.

PKZ Logistics je profesionální slovenská společnost, která již více než 20 let poskytuje komplexní logistické služby a působí na mezinárodním logistickém trhu. Východ Slovenska je pro společnost PKZ Logistics důležitým regionem, ve kterém již několik let aktivně působí a ve kterém plánuje dále pokračovat i díky novým příležitostem. Relokace jejich předchozího logistického centra proběhla efektivně a rychle a PKZ Logistics si za novou pobočku vybraly čerstvě dokončenou halu v moderním areálu Panattoni Parku u košického letiště. Již druhá nově dokončená hala v areálu Panattoni Park Košice Airport o výměře téměř 20.000 m2 se uchází o prestižní certifikát ve vysoké úrovni hodnocení podle nejnovějších standardů BREEAM New Construction na úrovni Excellent a přináší nejmodernější ekologicko-úsporná řešení. Rovněž strategicky doplňuje kapacitu celoevropského průmyslového a logistického trhu. PKZ Logistics na skladové ploše více 3.000 m2, s možností další expanze, je připravena partnerům zajistit nadstandardní servis.

Jsem velmi rád, že propojenost slovenské a české pobočky 108 AGENCY přinesla své ovoce. Dobrá znalost místních trhů komerčních nemovitostí a velká databáze kontaktů značně přispěla k urychlení procesů při hledání nových skladových prostor pro PKZ. Ukázali jsme svoji flexibilitu a schopnost pomoci klientovi a splnit jeho požadavky i napříč více zeměmi. Profesionální spolupráce a efektivně nastavená komunikace mezi PKZ Logistics a našimi partnery z řady developerů a investorů byla v tomto mezinárodním dealu klíčová,“ dodává Jakub Velko, Head of Industrial ve 108 AGENCY.